AED Defibrilátory

Defibrilátor je lékařský přístroj, který dokáže obnovit srdeční činnost pomocí krátkých elektrických výbojů. Používá se především tehdy, když srdce přestane bít a KPR (kardiopulmonální resuscitace) - první pomoc již není účinná.

Kromě profesionálních defibrilátorů určených k použití pouze vyškoleným personálem existují také defibrilátory, které může obsluhovat laik.

AED defibrilátory (automatizované externí defibrilátory)

AED defibrilátory (automatizované externí defibrilátory) jsou navrženy tak, aby dokázaly automaticky analyzovat srdeční rytmus pacienta a určit, zda je nutná defibrilace. V případě profesionálních defibrilátorů může zdravotnický pracovník měnit sílu a typ výboje ručně. AED defibrilátory jsou často umístěny na veřejných místech pro rychlou reakci v případě nouze.

Rychlá první pomoc může zachránit život. Proto by měly být umístěny všude tam, kde je zvýšený pohyb osob. Při nákupu defibrilátoru proto berte v úvahu, zda bude přístroj používat profesionál, nebo laik. Zaměřte se také na funkce, které by měl mít, nebo na snadnost použití.
 

Zobrazených 1 - 12 z 34 položek
Filter